УПОА: Ціни на сливу в Україні перевищують минулорічний рівень - УПОА Українська плодоовочева асоціація

УПОА: Ціни на сливу в Україні перевищують минулорічний рівень

Хоч на початку нового тижня сливи в Україні і подешевшали, однак ціна на них в цьому році значно вища, ніж роком раніше. Про це в ексклюзивному коментарі для SEEDS повідомив Семен Крамаренко – аналітик УПОА (Українська плодоовочева асоціація).

 

“Ціни на сливи в цьому році значно вище ніж в минулому. Ще тиждень тому дрібну сливу продавали по 22-25 грн/кг, а ціни на велику варіювалися в районі 30грн/кг. Для порівняння роком раніше, дрібну сливу можна було купити за 10 грн/кг, а велику за – 25 грн/кг.”, – розповів експерт.

 

“До початку цього тижня ціна на дрібну сливу знизилася до 10-15 грн/кг, однак це все одно більше ніж станом на кінець третього тижня липня 2018 року”, – додав аналітик УПОА.

 

“Така ситуація в першу чергу викликана несприятливими погодними умовами (низькою температурою квітні і травні), які спричинили значні втрати врожаю, як слив, так і інших кісточкових культур”, – зазначив Семен Крамаренко.

 

Як повідомляв раніше Info.shuvar на гуртових ринках України сьогодні представлена слива переважно від виробників півдня та Чернівецької області. Крім української сливи на майданчику “Шувару” пропонується слива із Сербії та Молдови за тією ж ціною, що і українська слива.

 

В сусідній Польщі слива коштує 3-3,5 PLZ/кг, тобто ціни теж аналогічні цінам української сливи, хоча у порівнянні із минулим роком польська слива подорожчала майже в 1,5 рази.

 

Fruit-Ukraine.org