Українським виробникам абрикосу треба запроваджувати нові технології вирощування та переходити на економічно вигідні сорти - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Українським виробникам абрикосу треба запроваджувати нові технології вирощування та переходити на економічно вигідні сорти

В Україні добіг до кінця черговий сезон абрикосів і на ринку реалізовуються залишкові партії цих фруктів. При цьому, в черговий раз більшість вітчизняних виробників незадоволені підсумками нинішнього сезону.

Так, останні партії абрикосів середньої якості українські фермери реалізовували в діапазоні 8-10 грн / кг ($ 0,31-0,39 / кг), в той час як ще тижнем раніше в господарствах були залишкові пропозиції і більш якісної продукції по 20-25 грн / кг ($ 0,78-0,96 / кг).

Як повідомляє проект EastFruit, паралельно з цим, щоб прискорити темпи реалізації останніх партій фруктів середньої та низької якості, виробники масово відправляють на переробку абрикоси по 5,0-5,5 грн / кг ($ 0,2-0,22 / кг).

“До несприятливої ситуації на ринку абрикосу виробників призвели не тільки низька якість їх продукції, але й низький рівень маркетингу. Сьогодні, нажаль, немає індивідуальної упаковки і брендів українського абрикоса. Більш того, садівники не переходять на інтенсивні технології вирощування і більш вигідні з економічної точки зору сорти абрикосів”,- зазначила директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва. 

Натомість сьогодні в Україні домінує пропозиція імпортного абрикоса, якість якого в рази вища за український. Природно, імпортні абрикоси дорожче українських, але, порівнявши якість, покупці все частіше були готові заплатити вищу ціну. І якщо імпортна якісна продукція на полицях магазинів зустрічалася постійно, то український абрикос поставлявся в мережі хаотично навіть в розпал сезону.

Отже, якщо українські фермери не почнуть переходити на нові технології і затребувані у споживачів сорти абрикосів, як зараз планують свій бізнес більшість прогресивних яблучних господарств країни, з великою часткою ймовірності вони залишаться незадоволені і підсумками наступного сезону.

Fruit-Ukraine.org