Особливості вирощування черешні в США: досвід каліфорнійських садівників (ВІДЕО) - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Особливості вирощування черешні в США: досвід каліфорнійських садівників (ВІДЕО)

В одному з садів черешні в американському штаті Каліфорнія вже два роки не проводилася збирання врожаю. Ягоди черешні так і залишилися висіти на деревах. Причини – природні катаклізми. У 2018 році майже весь урожай загинув від весняних заморозків, а в 2019 році під час збирання почалися проливні дощі, які повністю зіпсували врожай черешні – плоди просто лопалися і ставали непридатними для реалізації. Тому фермер прийняв рішення черешню не прибирати зовсім.

«Ми прибираємо ягоду іноді взагалі один раз за п’ять років, а іноді два рази за п’ять років, тому що вирощування ягоди в Каліфорнії без укриття – це рулетка – занадто часто в період збирання йде дощ і ягода розтріскується. Проте – вирощування черешні – це прибутковий для нас бізнес, тому що в ті роки, коли погода знищує наш урожай, на допомогу приходить наш уряд, який розробив дуже зручну систему страхування врожаю. А я завжди купую максимальну страховку від втрати врожаю черешні, тому отримую дохід незалежно від того, прибирав я черешню чи ні»-, пояснив в коментарі для проекту EastFruit каліфорнійський садівник.

Цікаво також відзначити, що в даному саду все підпорядковано розумному підходу до бізнесу. Зокрема обрізка дерев проводиться лише контурним обрізувачем – відразу вертикально, а потім горизонтально – по висоті. Обрізка проводиться влітку. Також додатково працівники обрізають дуже великі гілки, що ростуть усередину дерева, бензопилами, щоб максимально забезпечити доступ сонячного світла всередину крони. Дрібну поросль залишають, так як вона захищає стовбур дерева від пошкодження агресивним сонцем Каліфорнії.

При цьому фермер зізнався, що намагається щорічно знижувати висоту дерев, встановлюючи контурний обрізувач все нижче і нижче. Причина в тому, що збирання врожаю, з урахуванням вимог до безпеки працівників – це дуже серйозний виклик. Кожен працівник зобов’язаний переносити свої сходи від дерева до дерева, при цьому держава регулює розмір сходів, які не повинні бути вище певних лімітів, щоб уникнути важких травм у разі падіння. Відповідно, якщо дерево занадто високе, то працівник просто не зможе дотягнутися до ягоди.

В саду, відео з якого можна подивитися нижче, використовується підщепа черешні «Кольт» (Colt). Популярна низькоросла підщепа черешні «Гізела» (Gisela), на думку фермера, для Каліфорнії не дуже підходить.

Fruit-Ukraine.org