Федір Рибалко: Обсяг попиту на яблуко з України перевищує обсяг виробництва продукції необхідних сортів - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Федір Рибалко: Обсяг попиту на яблуко з України перевищує обсяг виробництва продукції необхідних сортів

Імпортери яблука з Індії, Малайзії, Сінгапуру, ОАЕ, Саудівської Аравії, Катару, Швеції та інших країн ЄС, які вперше спробували працювати з українським яблуком в минулому сезоні, говорять про те, що за якісними параметрами воно може стояти в одному ряду з яблуком з США при досить конкурентній ціні.

Таку думку висловив керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федір Рибалко. 

“При цьому ціна на українське яблуко істотно перевищує ціну, яку ті ж імпортери платять за яблуко з Польщі. А в ОАЕ, після успішних поставок нашого яблука, відразу кілька імпортерів повністю відмовилося від закупівлі польської продукції», – говорить Федір Рибалко.

«У нас зараз є тільки одна, але дуже приємна проблема – обсяг попиту на яблуко з України перевищує обсяг виробництва продукції необхідних сортів і якісних параметрів, перш за все тому, що у наших фермерів часто немає сучасного обладнання для зберігання, доробки та маркетингу яблука. Тому до нас на експортний торговий форум в місто Дніпро  14 серпня 2019 року (в рамках конференції« Яблучний бізнес 2019»fruit-ukraine.org) захотіло приїхати більше 25 компаній-імпортерів з 10 країн світу», – зазначає пан Рибалко.

Як повідомляє проект EastFruit, світова торгівля яблуком продовжує знижуватися, а темпи зростання зниження торгівлі прискорюються. У 2018 році взагалі було зафіксовано рекордне за багато років падіння світового експорту і імпорту яблук, яке досягло 16% в натуральному вимірі.

«За останні п’ять років світова торгівля яблуком, виражена в тоннах, знизилася на 8%. На тлі динамічного зростання світового населення, зниження міжнародної торгівлі яблуком говорить про те, що яблуко – це далеко не найпопулярніший, модний і трендовий фрукт в світі. А ці фактори зараз мають велике значення», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту ФАО.

«Головними« ворогами »яблука на світовому ринку є ягоди, споживання яких зростає рекордними темпами, незважаючи на порівняно значно вищу ціну. Також в країнах, де яблуко є звичним продуктом, включно з Україною, зростає споживання екзотичних фруктів, заміщаючи споживання яблука», – зазначає експерт.

Проте, аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) вважають, що це не привід для розчарування для тих, хто вирощує яблука в Україні, адже саме Україна має унікальні природно-кліматичними умови для вирощування яблука преміальної якості. Це доводить досвід поставок продукції в сезоні 2018/19 років.

На думку Андрія Ярмака, сучасний яблуневий сад зі сховищем і упаковкою в даний момент є однією з кращих інвестицій в агропромисловому комплексі України.

«Ми вивчили кращий досвід по вирощуванню яблука в Україні та охоче поділимося ним під час конференції «Яблучний бізнес 2019».  Він говорить про те, що Україна має одні з кращих позицій в світі для збільшення експорту яблук, незважаючи на його насичення. Адже насправді в світі занадто багато яблука поганого і середньої якості, а преміальне яблуко завжди в ціні і завжди користується підвищеним попитом. Тому, при правильному підході, яблучний сад в комплексі з усіма необхідними елементами доопрацювання товару і розумним міжнародним маркетингом яблука може бути найприбутковішою інвестицією в аграрному секторі України», – зазначає експерт ФАО.

Під час своєї презентації пан Ярмак розповість також про те, чому найбільша ймовірність домогтися успіху в яблучному бізнесі в Україні зараз у тих, хто раніше взагалі ніколи не вирощував яблука. Він також торкнеться питання неминучості кооперації виробників яблука в Україні, незважаючи на ментальні перешкоди, і узагальнить основні помилки при експорті яблука і переговорах при експорті, які допускають українські садівники.

Нагадаємо, що подія відбудеться 14-15 серпня в м Дніпро. В рамках конференції, окрім презентацій, запланований експортний торговий форум і В2В переговори з найбільшими світовими імпортерами яблука, а також навчальна поїздка в сад, сховище і пакувальний центр однієї з найбільш сучасних яблучних компаній України «Сади Дніпра» відомої під брендом UApple. Заявку на участь в заході можна заповнити за цим посиланням.

Fruit-Ukraine.org