В Україні зафіксований підвищений попит в сегментах якісного та промислового яблука - УПОА Українська плодоовочева асоціація

В Україні зафіксований підвищений попит в сегментах якісного та промислового яблука

На минулому тижні більшість садівників України повідомляли про підвищення попиту в сегменті якісного яблука. Але при цьому, зростання цін відзначалося тільки на такі сорти яблук, як «Голден», «Ренет Симиренка» і «Гала».

Як зазначає проект EastFruit, наприкінці минулого робочого тижня яблука сорту «Голден» пропонувалися до продажу за ціною 10-12 грн / кг ($ 0,40-0,48 / кг), що в середньому на 9% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Сорт «Ренет Симиренка» коштував 8-12 грн / кг ($ 0,32-0,48 / кг), що в середньому на 40% дорожче, ніж тижнем раніше. А сорт яблук «Гала» за минулий тиждень подорожчав у середньому на 26% і основні угоди укладалися по 8-12 грн / кг ($ 0,32-0,48 / кг).

Позитивна динаміка в даному сегменті пов’язана, перш за все, з сезонним скороченням пропозицій осінніх сортів, які традиційно пропонуються дешевше, ніж більш цінні зимові яблука.

Також, варто відзначити що зростання цін в Україні спостерігається і в сегменті промислового яблука. Так, станом на 04 жовтня, ціни на сировину стартували від 2,5 грн / кг ($ 0,10 / кг), а в разі доставки на завод і зовсім досягали 3,8 грн / кг ($ 0,15 / кг). Для порівняння: два тижні тому промислове яблуко надходило на заводи за ціною 2-3,2 грн / кг ($ 0,08-0,13 / кг) в залежності від умов поставки. Як відзначають самі учасники ринку, подальше підвищення цін на промислове яблуко – вимушений захід. Пропозиція сировини на ринку вкрай обмежена, тоді як попит виробників концентрату залишається досить високим.

Fruit-Ukraine.org