Україна експортуватиме лохину в ОАЕ в сезоні 2020 року - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Україна експортуватиме лохину в ОАЕ в сезоні 2020 року

Як повідомляють експерти EastFruit, українське ягідне підприємство ТОВ “Нікдарія” (TM iBerry) та одна з найбільших компаній-імпортерів свіжих фруктів Перської Затоки Farzana Trading з ОАЕ підписали на виставці WOP Dubai 2019 угоду про регулярні авіапоставки української лохини в сезоні 2020 року.

 

Реалізація вищезгаданого контракту стала можливою завдяки угоді між ТОВ «Нікдарія» і Міжнародними авіалініями України (МАУ), яка була підписана раніше. МАУ надали гарантію блоку вантажних місць з певним планом польотів на маршруті Київ – Дубай в літній авіанавігації на 2020 рік.

 

Як зазначає Євген Харлан, директор з розвитку і стратегії ТОВ «Нікдарія», підписання цієї угоди є істотним проривом у відносинах між ягідними господарствами України та покупцями з Об’єднаних Арабських Еміратів.

 

“Вперше досягнуті домовленості мають чіткі обсяги замовлень лохини українського походження на регулярній щотижневій основі протягом усього ягідного сезону. Особливо приємно, що продукція буде поставлятися з національним брендування, символікою і чітким визначенням країни походження, що стане суттєвим проривом в просуванні України як важливого постачальника свіжих фруктів і ягід преміальної якості та дозволить створити попит на продукцію інших українських господарств. Такого результату було б неможливо досягнути без торгової місії українських виробників в ОАЕ «Fruit Trade Ukraine – Middle East», організованої Українською плодоовочевої асоціацією (УПОА) за підтримки Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) і EU4Business навесні 2019 і, що ще важливіше, подальшої підтримки та розширення контактів цих організацій з покупцями з Близького Сходу. Участь в WOP також організовано при їх підтримці, за що ми їм особливо вдячні”, – підкреслює Євген Харлан.

Як зазначила директор з комунікацій МАУ Євгенія Сацька:

 

Експорт української продукції в Об’єднані Арабські Емірати, як, власне, і в будь-яку іншу країну, є дуже важливою складовою представництва України в світі, її автентичності та впізнаваності. Це розширює знання іноземних громадян про нашу країну, її ресурси і інвестиційну привабливість. Впевнена, що жителі ОАЕ з задоволенням будуть ласувати української лохини і захочуть більше дізнатися про країну її походження”.

 

ТОВ «Нікдарія» (ТМ iBerry) створено лише в 2017 році, а вже сьогодні компанія вважається одним з найбільш інноваційних ягідних господарств України, яке займається вирощуванням лохини, суниці, жимолості та спаржі. Підприємство має міжнародні сертифікати: Global GAP GRASP і сертифікацію EU Organic від компанії Organic Standard. Земельний банк компанії перевищує 120 га, але до 2021 року він буде збільшений, відповідно до планів компанії, до 300 гектарів.

Farzana Trading заснована в 1966 році і є провідним імпортером, оптовим торговцем і дистриб’ютором свіжих овочів і фруктів Об’єднаних Арабських Еміратів. Крім офісу в ОАЕ компанія також має представництва в Китаї, Туреччині, Омані та Єгипті.

 

Fruit-Ukraine.org за інформацією EastFruit