Експорт заморожених ягід з України виріс на 20% - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Експорт заморожених ягід з України виріс на 20%

Аналітики EastFruit звертають увагу на різке збільшення експорту заморожених ягід з України в 2020 році. За перші чотири місяці 2020 року українські компанії наростили експорт заморожених ягід і фруктів на 20% в натуральному виразі та на 37% у вартісному у порівнянні з тим же періодом 2019 року.

 

Очевидно, що незважаючи на Пандемію коронавірусу, торгівля замороженими ягодами активізувалася саме в другій половині сезону, тому що за перші шість місяців сезону (з липня по грудень 2019 року включно) експорт заморожених ягід і фруктів знизився на 14% по відношенню до попереднього року в натуральному виразі та на 6% – у вартісному.

 

Серед категорій «заморозки», які виросли більше інших, слід зазначити заморожену суницю садову. Її експорт з України зріс у 2020 році у порівнянні з тим же періодом минулого року більш ніж в два рази в натуральному виразі. Також більш ніж на 40%, зріс експорт замороженої малини. А ось експорт замороженої чорниці лісової залишився приблизно на тому ж рівні, що і роком раніше.

 

Проте, якщо говорити про обсяги експорту, то лідером залишилася чорниця лісова, до неї наблизилася за обсягом експорту у фізичному виразі заморожена малина і значно менше експортувалося замороженої суниці садової.

 

Найбільшим покупцем замороженої суниці садової (полуниці) з України в перші місяці 2020 року була Польща, яка більш ніж подвоїла обсяги закупівлі. Ще більш різко зріс експорт замороженої суниці в Німеччину і Чехію, які зайняли друге і третє місце в рейтингу покупців. Також слід зазначити перші досить великі поставки цієї ягоди в США в 2020 році.

 

Трійка ключових країн щодо поставок замороженої малини була такою ж, як і по суниці садовій – Польща, Чехія і Німеччина, при цьому найбільший приріст експорту відзначався в Польщу, Німеччину, Італію, Нідерланди та Бельгію. Практично ті ж країни були і серед лідерів по закупівлях в Україні чорниці лісової в 2020 році.

 

Fruit-Ukraine.org за інформацією Eastfruit