Ціни на суницю садову знижуються - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Ціни на суницю садову знижуються

Як уже повідомляв EastFruit, на вихідних збір суниці садової (полуниці) почався в північних та західних регіонах України, що вплинуло на ціноутворення. Ціни на ягоду на півдні виявилися вищими, ніж в інших областях країни.

 

Вчора, 16 червня 2020 року, обсяг пропозиції суниці садової на ринку збільшився настільки, що ціни на неї почали різко знижуватися в усіх регіонах. Вранці на оптових ринках Києва суницю садову можна було купити по 40-50 грн/кг ($ 1,5-1,9 долара США за кг). Реалізації ягоди з поля здійснювалася в середньому по 35 грн/кг ($ 1,3 долара). Хоча ще в понеділок ціни на суницю при реалізації з господарств були в середньому в півтора-два рази вище.

 

У західному регіоні ціни на суницю були ще нижче – дрібним гуртом ягоду продавали за цінами від 25 грн/кг (93 цента США за кг), правда за продукцію більш високої якості потрібно було платити значно більше – дешевше 40 грн/кг ($ 1,5 долара за кг) таку ягоду не продавали.

 

Найвищими були ціни на суницю садову в південних регіонах країни. Тут у фермерів виходило продавати її дрібним гуртом за цінами від 55 грн/кг ($ 2,1 долара) в середньому. При цьому кількість пропонованої продукції також зросла. Не виключено, що найближчим часом суницю почнуть поставляти в південні регіони з центральних областей України.

 

При таких темпах зниження цін, заморозчики суниці садової можуть почати новий сезон вже на цьому тижні. За попередніми оцінками фахівців Української плодоовочевої асоціації (УПОА), виробникам ягоди глибокої заморозки IQF буде вигідно закуповувати суницю за умови зниження середньої гуртової ціни приблизно до 25 грн/кг.

 

Fruit-Ukraine.org за інформацією Eastfruit