В Україні у продаж надійшли перші партії місцевого абрикоса - УПОА Українська плодоовочева асоціація

В Україні у продаж надійшли перші партії місцевого абрикоса

Садівники України з південних областей та Закарпаття на поточному тижні почали сезон реалізації абрикоса, повідомляють аналітики проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

 

Слід зазначити, що в поточному сезоні виробники почали продаж абрикоса в середньому на 7-10 днів пізніше, ніж роком раніше, що пов’язано з несприятливими погодними умовами в період дозрівання в основних регіонах виробництва.

 

Так, сьогодні фермери з південних областей та Закарпаття готові відвантажувати перші партії абрикоса від 20 до 30 грн/кг ($ 0,75-1,12/кг), що в середньому на 15% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. Для порівняння: в 2019 році ціна на перші партії даних кісточкових не перевищувала 25 грн/кг ($ 0,94 / кг).

 

Такий рівень цін учасники ринку пояснюють зниженням врожайності абрикосів через весняні заморозки. Нагадаємо, що раннє становлення теплої та сонячної погоди цієї весни призвело до того, що фруктові сади на півдні України зацвіли в середньому на 2 тижні раніше встановлених термінів. Тому заморозки в квітні і травні стали згубними для врожаю кісточкових. Деякі садівники південних регіонів навіть повідомляли про стовідсоткову втрати врожаю кісточкових, в тому числі і абрикосів.

 

Fruit-Ukraine.org за інформацією «АПК-Інформ: овочі та фрукти»