В яких супермаркетах Києва найдоступніші овочі та фрукти? - УПОА Українська плодоовочева асоціація

В яких супермаркетах Києва найдоступніші овочі та фрукти?

Уже кілька років поспіль проєкт EastFruit проводить аудит плодоовочевих відділів супермаркетів в декількох країнах світу, щоб порівняти показники якості продукції та відділу, рівнів цін і асортименту свіжих овочів, фруктів, ягід та зелені. А щоб мати можливість відстежувати динаміку, аудити проводяться в один і той же час щорічно.

 

У 2020 році 29-30 червня в Києві аудитори EastFruit відвідали по кілька магазинів всіх форматів всіх провідних мереж і відзначили кілька дуже цікавих тенденцій. Головним сюрпризом, мабуть, став різкий прорив в рейтингах Retail Group, магазини якої раніше постійно були в аутсайдерах. У 2020 ж році мережа супермаркетів «Велмарт», що належить Retail Group, раптом очолила рейтинг EastFruit в Києві за комплексною оцінкою плодоовочевих відділів супермаркетів, обійшовши минулорічних лідерів: Metro Cash & Carry, Novus та Billa.

 

Найцікавіше, що мережа «Велмарт» стала новачком рейтингу і відразу злетіла на перше місце. Однак кардинальні зміни торкнулися і інших магазинів Retail Group – мережа супермаркетів «Велика Кишеня» того ж власника, яка зазвичай перебувала в середині рейтингу за цінами, в червні 2020 року раптом стала найдоступнішим магазином для покупок плодоовочевої продукції. А ось «Велмарт» зайняв в рейтингу цін друге місце. Тобто відразу дві мережі Retail Group стали найбільш конкурентними за цінами в місті Києві.

 

Аудитори також помітили підвищення якості продукції в мережі «Велика Кишеня», ймовірно завдяки більш швидким продажам внаслідок низьких цін і загальне поліпшення якості плодоовочевого відділу. Очевидно, що організація закупівель і дистрибуції овочів і фруктів в мережах Retail Group також зазнала кардинальних змін, тому що виграти в боротьбі за мінімальні ціни з такими мережами як «АТБ-Маркет» та «Сільпо», зберігши якість продукції, без таких кардинальних змін просто неможливо. А ось у «Велмарт» з якістю ситуація навіть краще, ніж у «Великій Кишені».

 

«Велмарт», за власними заявами, працює в незвичайному форматі дисконтного гіпермаркету. Власник мережі, компанія Retail Group, раніше заявляв про переформатування частини магазинів бренду «Велика Кишеня» в «Велмарт».

 

«Плодоовочеві відділи супермаркетів, незважаючи на порівняно невисоку питому вагу в загальному виторзі магазинів, стають ключовими для супермаркетів, оскільки саме якість і позиціювання плодоовочевого відділу впливає на те, яких споживачів буде залучати мережа і скільки грошей вони витратять в інших відділах», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) і головний розробник методології роздрібного аудиту, який керує регіональним проєктом ФАО і ЄБРР з розвитку плодоовочевої торгівлі в Україні, Узбекистані, Грузії, Молдові та Таджикистані. «Якісні свіжі овочі, зелень, широкий асортимент екзотичних фруктів і овочів, наявність на полицях свіжих ягід цілий рік, присутність органічної продукції – все це приваблює в мережу категорію споживачів, що піклуються про своє здоров’я. Як правило, це споживачі з рівнем доходів вище середнього. А красиво оформлений відділ з яскравою свіжою продукцією формує у споживача позитивний настрій, що сприяє збільшенню покупок у всіх інших відділах і підвищенню рівня лояльності споживачів», – зазначає експерт.

 

Цікаво відзначити, що прорив «Велмарту» на провідні позиції рейтингу, дозволив позиціювати його в сегменті «Оптимум», тобто ця мережа пропонувала широкий асортимент продукції високої якості за доступними цінами. У цьому сегменті «Велмарт» обійшов навіть мережу «Сільпо». Інший же представник Retail Group – «Велика Кишеня», позиціювався в сегменті «Дискаунтер», де також мав найбільш міцні позиції, випереджаючи «Варус» (Varus), «АТБ», «Ашан» (Auchan) і «ЕКО-Маркет».

 

Fruit-Ukraine.org за інформацією EastFruit