Ціни на кавуни в Україні в 3 рази вищі ніж в минулому році - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Ціни на кавуни в Україні в 3 рази вищі ніж в минулому році

Сезон місцевих кавунів в Україні наближається до свого піку. Через збільшення пропозиції на ринку, ціни на «смугасту ягоду» опустилися до мінімального за сезон рівня. Однак, незважаючи на сезонне зниження цін, українські виробники на початку серпня відвантажують кавуни майже в 3 рази дорожче ніж в аналогічний період минулого року.

 

Як повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації сьогодні гуртові ціни на кавуни в Україні коливаються в межах 4-6 грн/кг. Для порівняння роком раніше цю ягоду можна було придбати по 1,5-2 грн/кг.

«Суттєві цінові розбіжності в поточному та минулому сезонах пояснюються в першу чергу  несприятливими погодними умовами, що вплинули на дозрівання кавунів. Низькі температури повітря протягом всього травня та першої половини червня не тільки затримали сезон ранніх сортів кавунів на декілька тижнів, але й позначилися на врожаї більш пізніх сортів. Ті фермери, які незважаючи на прохолодну погоду (мінімальні нічні температури повітря в травні фіксувалися в межах 4-7 °С) все ж таки наважилися сіяти кавуни напочатку травня, або частково втратили врожай, або отримали нерівномірні сходи. Відповідно, і продукція на ринок сьогодні надходить нерівномірно», – зазначає директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

 

На сьогоднішній день ціни на кавуни в Україні є максимальними щонайменше за 5 останніх років. Серед п’яти попередніх сезонів, найближчими до сьогоднішніх показників були ціни в 2018 році – в межах 2,5-3,5 грн/кг. На початку серпня 2019 та 2016 роках кавун відвантажувався приблизно в одному ціновому діапазоні – 1,5-2 грн/кг, а в 2017 році середні гуртові ціни були ще нижчими – 1,5 грн/кг.

 

Fruit-Ukraine.org