Експорт українського яблука цього року зросте через збільшення його виробництва - Катерина Звєрєва - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Експорт українського яблука цього року зросте через збільшення його виробництва – Катерина Звєрєва

Розглядаючи експорт плодово-ягідної продукції з України, варто розуміти, що більшу частину, понад 95%, приносять три категорії – волоські горіхи, заморожені ягоди і яблука.  Таку думку висловила директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва в коментарі виданню Agravery.

Вона зазначила, що за 6 місяців 2020 року експорт цих продуктів в натуральному вираженні знизився на 14% – з 31,2 тис. тонн до 26,8 тис. тонн. При цьому, в вартісному вираженні, цей показник не тільки не знизився, а й виріс на 2,4% – з $ 61,8 млн до $ 63,3 млн. У порівнянні з минулим роком, найбільш істотну стагнацію продемонстрували яблука. За 6 місяців 2020 року в ЄС було експортовано 1,5 тис. тонн яблук, загальною вартістю $ 1,1 млн. Для порівняння, з січня по червень 2019 року, в ЄС було поставлено 3,8 тис. тонн яблук загальною вартістю $ 2,4 млн.

«Основною причиною такого зниження є невисокий урожай яблук в 2019 році. Ціни на внутрішньому ринку на найпопулярніший фрукт були досить високими протягом усього сезону, внаслідок чого багато фермерів віддали пріоритет продажам яблук на внутрішньому ринку. До того ж зниження врожаю яблук в 2019 році і велика кількість яблук низької якості ускладнили формування експортних партій. Відповідно, навіть ті, хто спочатку планував здійснювати продажі на експорт, були змушені знизити обсяги поставки за кордон через нестачу продукції», – пояснила  Катерина Звєрєва.

Попит на горіхи та заморожені ягоди з боку європейських імпортерів залишався на високому рівні. Експортна виручка від продажу горіхів та ягід склала $34,1 і $28,0 млн, що на 4% і 6% відсотків вище, за показники минулого року.

«Відзначимо, що в першому півріччі 2019 року наголошувалося зростання інтересу до українського горіху з боку європейських покупців. Основною причиною став розвал логістичних ланцюжків в зв’язку із введенням карантинних обмежень, в результаті чого поставки продукції з азіатських країн були ускладнені. Відповідно, покупці шукали варіанти «ближче». За прогнозами можна сказати, що в цьому році очікується зростання виробництва яблук, відповідно, і експорт цієї категорії товарів теж буде рости», – додала Катерина Звєрєва.

Fruit-Ukraine.org