Українські експортери яблук презентували свою продукцію - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Українські експортери яблук презентували свою продукцію

На YouTube-каналі EastFruit вчора з’явилася відео-презентація чотирьох провідних компаній-експортерів яблука з України англійською мовою з цікавими фактами про перспективи України, як важливого експортера свіжих яблук.

 

«В умовах пандемії коронавірусу, скасування виставок, конференцій і торгових місій, різко знижуються можливості встановлення нових торгових контактів, особливо на міжнародному рівні. Це може негативно позначитися на розвитку агробізнесу, і особливо плодоовочевого бізнесу, де продукти мають обмежені терміни реалізації», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) і керівник регіонального проєкту розвитку плодоовочевої торгівлі, що працює в шести країнах: Узбекистан, Україна, Молдова, Грузія, Таджикистан і Туркменістан.

 

 

«ФАО і ЄБРР намагаються зробити все можливе, щоб забезпечити можливість встановлення важливих ділових контактів для розвитку експорту плодоовочевої продукції. Для цього ми активно розвиваємо наші торгові майданчики, працюємо з галузевими асоціаціями і створюємо подібні «віртуальні торгові місії», як ми їх називаємо. Популярність нашого YouTube-каналу і порталу EastFruit дозволяє отримувати непогані результати навіть для такого формату просування. До речі, ми будемо раді надати цю площадку і для представників інших секторів плодоовочевого бізнесу», – уточнює Андрій Ярмак.

 

У відео перераховуються цікаві факти про перспективи розвитку яблучного бізнесу України. Зокрема зазначається, що сільськогосподарські землі України за площею приблизно рівні земельною масивів двох найбільших країн ЄС – Німеччини і Франції, але якість цих земель вище. А завдяки унікальному клімату, з мінімальною кількістю опадів, великою кількістю сонячних днів і високими перепадами нічної і денної температур, яблуко, вирощене в Україні, має високі якісні показники забарвлення, BRIX, і смаку.

 

Також сухий і спекотний клімат влітку з холодною зимою дозволяє українським садівникам використовувати менше засобів захисту рослин, ніж в більшості інших країн Європи. Можливо саме тому Україна є країною з одними з найвищих темпів зростання експорту яблук в світі, і тому країна змогла так швидко знайти ринки збуту за межами традиційних країн колишнього СРСР.

 

Fruit-Ukraine.org