Україна нарощує експорт волоських горіхів незважаючи на коронавірус - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Україна нарощує експорт волоських горіхів незважаючи на коронавірус

За перші 9 місяців сезону (жовтень – червень) Україна експортувала 54,7 тис. тонн волоських горіхів, загальною вартістю $117,8 млн. Для порівняння за аналогічний період минулого року Україною було поставлено за кордон 53,8 тис. тонн цієї продукцію, на суму $117,9 млн. Таким чином, незважаючи на введення карантинних обмежень та розвал логістичних ланцюжків, пов’язаних з розповсюдженням COVID-19, українські експортери змогли не тільки утримати обсяги поставок на минулорічному рівні, але й наростити експорт.

 

Однак, в першу чергу таких показників закордонних поставок волоського горіху вдалося досягти завдяки активному експорту у першій частині сезону. Саме в період, коли світова пандемія ще не  набрала масового поширення, Україною було експортовано значні обсяги волоського горіху. З жовтня 2019 року по лютий 2020 року українські експортери поставили за кордон 44,5 тис. тонн горіху, що складає 81% від загального обсягу експорту за 9 місяців. Після загострення ситуації та введення карантинних обмежень в більшості країн світу поставки продукції з України суттєво скоротилися. Так, наприклад, з березня по червень 2019 року Україна експортувала 18,2 тис. тонн волоського горіху, в той час, як за аналогічний період нинішнього сезону поставки склали 10,1 тис. тонн.

 

Зазначимо, що зниження експорту волоського горіху у другій половині сезону пов’язане не тільки з поширенням коронавірусу, але й з сезонним фактором. Традиційно найбільші поставки цією продукції припадають на листопад-грудень, а надалі обсяги експорту знижуються, оскільки запаси волоських горіхів на складах експортерів також скорочуються.

 

А ось географія експортних поставок з введенням карантинного режиму суттєво змінилася. Якщо протягом минулих років основним споживачем українського волоського горіха була Туреччина, то в першому півріччі 2020 року найбільшим покупцем цієї продукції виступила Франція. З початку року експортна виручка від поставок волоського горіху до Франції склала $10,3 млн, в той час як на експорті горіхів до Туреччини українські виробники заробили $6,4 млн. Для порівняння, за 6 місяців 2019 року аналогічні показники склали $8,6 млн та $15,7 млн відповідно.

 

Fruit-Ukraine.org